Фторування зубів

Початкові стадії карієсу, ранні стадії кислотного некрозу емалі, набутої системної гіпомінералізації емалі проявляються осередками підповерхневої демінералізації. Усі ці процеси викликають порушення нормального зовнішнього вигляду зубів. В осередку демінералізації зростає пористість емалі. При цьому оптичні характеристики зуба змінюються, одночасно підвищується здатність проникнення в емаль поживних речовин з ротової порожнини.

Ці речовини сприяють поновленню кристалів у твердій тканині зуба. Найбільшою здатністю проникнення в тканину емалі володіють одновалентні іони фтору, меншою іони кальція та фосфору. При створенні кислого середовища на поверхні зуба проникність емалі для іонів підвищується. Ця властивість використовується при проведенні лікування — ремінералізуючої терапії. Можна збільшити проникнення іонів кальцію та фосфору і за допомогою фізичних методів. Це електрофорез, ультразвук, вакуум. Легше за все хімічні речовини проникають в поверхневі шари емалі, товщиною до 20 мкм. Кількість же іонів кальцію і фосфору, що проникає в більш глибокі шари емалі, знижується в 2-4 рази. Значно знижується проникність емалі з віком. Найвища проникність емалі спостерігається на ділянках щілин та борозд молярів, але зі збільшенням віку пацієнтів, вона також зменшується.

Проникність емалі значно підвищується при збільшенні пористості емалі, що спостерігається при початковому карієсі. Для лікування осередків підповерхневої демінералізації при початковому карієсі та кислотному некрозі використовуються мінеральні іони, здатні відновити втрачені в процесі розвитку патологічного процесу елементи кристалічної структури емалі. При початкових стадіях, коли мілова пляма локалізується в підповерхневому шарі емалі, її верхні шари залишаються здоровими. Це і дозволяє провести ремінералізувальне лікування за допомогою препаратів, які містять кальцій, фосфор та фтор.

Кальцій та фосфор є основними утворюючими кристали речовинами твердої тканини зуба. А фтор необхіден для ущільнення кристалічної решітки. Спочатку зуб ретельно очищується від нальоту. Потім проводиться аплікація (нанесення) спочатку 10% розчину якого-небудь з препаратів кальцію, потім 2-4% розчину фториду натрію. Фторид натрію, крім укріплення структури емалі, підвищує його позитивний ефект на емаль. При виконанні термінів та кратності лікування вдається досягнути повного витягнення підповерхневих осередків демінералізації та зникнення мілової плями. Іноді посилюється пігментація плям, але в більшості випадків виникає стабілізація процесу.

Але можливий і подальший розвиток карієсу з утвореням каріозної порожнини. Для отримання гарного ефекту необхдно виконувати строки лікування, не менше 2 тижнів, при подальшому спостереженні протягом кількох місяців. При успішному лікуванні відновлюється колір емалі та нормалізується зовyішній вигляд зуба.


До всiх новин

Академгородок

(044) 228 03 03,

(097) 702 03 03
ул. Доброхотова, 24,
dobro@adent.com.ua

График работы:
Пн — Пт 9:00 до 21:00
Сб — Вс 9:00 до 18:00

Виноградар

(044) 587 78 88,

(067) 709 03 03

вул. Межева, 23, info@adent.com.ua

Графік роботи:
Пн - Пт 9:00 до 21:00
Сб - Нд 9:00 до 18:00

Льва Толстого

(044) 507-03-03,

(068) 700-03-03

вул.Нікольско-Ботанічна 7/9

nikol@adent.com.ua

Графік роботи:
Пн - Пт 9:00 до 21:00
Сб - Нд 9:00 до 18:00